گوگل به مايکروسافت براي توسعه ويندوز کمک مي کند
جام جم : مايکروسافت در حرکتي غيرمترقبه ، گوگل را به عنوان شريک جديدش براي گسترش ويندوز برگزيده است. در حالي که مديران ارشد مايکروسافت شرکتشان را در رقابت براي گسترش موتورهاي جستجوي اينترنتي مقابل گوگل يافتند - و شايد وقتي ديدند که دارند عقب مي مانند- شروع کردند به ترويج يکي از ابزارهاي جستجوي گوگل و براي دانلود آن را در سايت Microsoft.com برنامه داده اند.
دسکبار(Deskbar) گوگل در بسته Pack Partner ويندوز مايکروسافت گنجانده شده است. اين بسته محصول مشترک مايکروسافت و شرکتهاي ديگر است که هفته گذشته ارائه شد و مايکروسافت در وب سايت خود درباره آن با عنوان بسته برنامه هاي کاربردي نهايي شده براي ويندوز XPتوضيح داده است.
دسکبار يک جعبه جستجو به نوار وظيفه (taskbar) ويندوز اضافه مي کند و براي کاربران اين امکان را فراهم مي آورد که از طريق گوگل به جستجو در وب بپردازند بدون اين که مرورگر اينترنت خود را باز کنند.
ديگر برنامه هاي کاربردي در Partner Pack شامل آنتي ويروس ETrust EZ 2005 انجمن بين المللي رايانه و همين طور post-it Software Notes از 3M است.
مايکروسافت با اين که دارد دسکبار(Deskbar) گوگل را نشر مي دهد بيکار ننشسته است و در حال کارکردن بر روي نسخه آزمايشي (بتاي) موتور جستجوي MSN خود و يک برنامه کاربردي جستجوي دسکتاپ است و تا پايان سال آنها را منتشر خواهد کرد.
جان کانرز مدير ارشد مالي مايکروسافت هفته گذشته در جلسه اعلام سود فصلي اين شرکت گفت: «امسال در انتهاي نيمه دوم سال شاهد فناوري جستجوي MSN خواهيم بود و قصد داريم مسابقه بزرگي ميان موتورهاي جستجوي گوگل مايکروسافت و ياهو به راه بيندازيم که تماشاچيان را سر ذوق بياورد!»
اگرچه بروبچه هاي گروه جستجوي MSN در رقابت شديد با گوگل هستند، اما گوگل يک شريک ارزشمند براي پلت فرم ويندوز محسوب مي شود. به عقيده ويلکاکس با وجود کندي در استقبال عمومي از ويندوز XP بزرگترين چالش مايکروسافت در حال حاضر تبليغ قابليتهاي ويندوز ايکس.پي است.
در 2 ماه گذشته مايکروسافت تبليغات براي ويندوز XP را افزايش داده است و با نشان دادن قابليت هاي محصولات شرکاي خود قصد دارد بليتهاي سيستم عامل خود را گسترش دهد.و محصولات موجود در Partner Pack براي همين منظور ارائه شده اند.
دليل ديگري که مايکروسافت را بر آن داشت تا ازدسکبار گوگل استفاده کند اين است که گوگل از تکنولوژي مايکروسافت براي توليد محصول خود استفاده کرده است. يکي از سخنگويان مايکروسافت گفت:«مايکروسافت خرسند است که گوگل پتانسيل پلت فرم ويندوز و چارچوب.

NET را درک کرده است و از آن براي ایجاد يک برنامه کاربردي بزرگ جستجو استفاده کرده است.

داخل اين بسته جادويي چه خبر است ؟!
اين بسته رايگان - که مايکروسافت براي کاربران ويندوز ايکس.پي تدارک ديده است - شامل يک سري برنامه هاي کاربردي جديد است.
با نصب ا&ين بسته روي رايانه خود مي توانيد بازيهاي جدي&دش را امتحان کنيد به شيوه اي جديد اينترنت را مرور کنيد هميشه در دسترس باشيد و بتوانيد براحتي اطلاعاتتان را با دوستان يا اعضاي خانواده تان شريک شويد و بهتر از رايانه شخصيتان محافظت و با برنامه هاي دسکتاپ و ابزارهاي آن بيشتر کار کنيد.
از امکانات قابل توجه موجود در Partner Pack مي توان به موارد ذيل اشاره کرد:

مدير USB Flash Drive
اگر از رايانه تان به طور اشتراکي استفاده مي شود درايوهاي فلش USBامکان خوبي را جهت ذخيره و بازيابي اطلاعات شخصي تان فراهم مي کنند.
درايوهاي فلش USB همچنين يک گزينه خوب براي به اشتراک گذاشتن اطلاعات با ديگران هستند. وقتي شما خيلي چيزها داريد که بايد ذخيره شود يا به اشتراک گذاشته شود، در حالي که درايوهاي فلش شما هم محدود است.
شما نياز خواهيد داشت از اطلاعاتتان پشتيبان تهيه کنيد تا در هنگام وقع لزوم آنها را برگردانيد. اين همان موردي است که مدير درايو فلش USB مايکروسافت مي تواند کمکتان کند.
مدير درايو فلش مايکروسافت به شما کمک مي کند از اسلايدها تصاوير آهنگها و برنامه هاي کاربردي خود بر روي ابزارهاي مجهز به پورت USB درايو فلش پشتيبان تهيه کنيد و زمان لازم مجددا بازيابي کنيد و حتي همه جا آن اطلاعات را با خود داشته باشيد.

دسکبار گوگل
با فشردن کليدهاي ctrl+alt+G کيبورد مي توانيد فورا از راه ميانبر خود را به دسکبار گوگل برسانيد! نتايج مربوط به جستجو هم در يک پنجره نمايشگر کوچک نشان داده مي شود که وقتي هم کارتان با آن تمام شود به طور خودکار بسته مي شود.
با دسکبار گوگل مي توانيد موضوعات مورد نظر خود را پيدا ديکته يک لغت را چک کنيد يا به دنبال يک URLبگرديد بدون اين که وقفه اي در فرستادن ايميل يا کاربر يک سند برايتان ايجاد شود.

Post-it Software Notes
اين نرم افزار که يک دفترچه يادداشت کلاسيک براي PC هاست نسخه معروف يادداشت هاي زرد قناري! 3M مي باشد که به درد يادآوري هاي سريع و فوري بر روي دسکتاپ رايانه شما مي خوردو با داشتن آن شما ديگر هرگز هنگامي که داريد با سيستم خود کار مي کنيد برنامه ملاقاتي را از دست نمي دهيد مناسبت ها از يادتان نمي رود و فکري که چند لحظه پيش در سرتان چرخ مي زد را فراموش نخواهيد کرد.
ديگر آيتم هاي موجود در اين بسته: 2 بازي جديد سبک! Time Zone XP مايکروسافت، فتوسايت، ثبت نام يکساله براي آنتي ويروس eTrust و برنامه اي با نام Onfolio Express هستند.