با پیشرفت فناوری، فرگشت دیگری در راه است!


با پیشرفت فناوری، فرگشت دیگری در راه است!بیگ بنگ: تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که تا سال ۲۰۵۰ نوع کاملا متفاوتی از انسان ها بر روی زمین از لحاظ رفتار و انتخاب طبیعی تکامل یا فرگشت خواهد یافت و با توجه به دانش هوش مصنوعی در کمتر از ۴ دهۀ آینده عمر بشر طولانی تر می شود.به گزارش بیگ بنگ، تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه جهانی مغز نشان می دهد که زندگی بشر در آینده دستخوش تحول عظیم می شود. کادل لاست، پژوهشگر موسسه مغز مدعی است که به دلیل پیشرفت در زمینه تکنولوژی های بنیادی در کمتر از چهار دهه انسان از طول عمر بیشتر برخوردار شده، در سنین بالاتر بچه‌دار می‌شود و بر هوش مصنوعی برای انجام وظایف پیش پا افتاده تکیه خواهد کرد. وی مدعی است که این تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود و با تغییر میمونها به شامپانزه‌ها و شامپانزه‌ها به انسان بر اساس نظریه داروین شباهت دارد.

وی گفت: ۸۰ سالگی و ۱۰۰ سالگی شما بسیار متفاوت‌تر از پدربزرگ و مادربزرگتان خواهد بود. بنابراین به جای اینکه زندگی انسان ها سریع پیش برود و در جوانی دچار مرگ شوند، طول زندگی بشر روند کندتری داشته و مرگ وی در سنین پیری اتفاق می افتد. این تغییرات در حال حاضر رخ داده‌اند. امروزه سن متوسط اولین زایمان در بریتانیا به ۲۹٫۸ رسیده است. در آمریکا و در سال ۱۹۷۰، تنها یک درصد از کودکان اول توسط زنان بالای ۳۵ سال به دنیا می‌آمدند، اما این میزان در سال ۲۰۱۲ به ۱۵ درصد افزایش یافت.لاست که معتقد است ما بیشتر وقت خود را در واقعیت مجازی می‌گذرانیم، از دیگر ویژگی های زندگی آینده این است که هوش مصنوعی نیاز به مشاغلی که در آنها به مهارت کم نیاز است را از میان بر می دارد. همچنین نتیجه تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۴۰ روبات های گوگل جای رانندگان تاکسی را می گیرد، مغازه ها تبدیل به نمایشگاه های آنلاین شده و کارکنان مراکز مخابرات را روبات های هوشمند تشکیل می دهند.

تحقیقات لاست در مقاله‌ای با عنوان «فرگشت انسان، نظریه تاریحچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی» در مجله [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتشر شده است.
مطالعه بیشتر در: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوسیس و کالباس خط اول سرطان/ پارازیت‌ها خطرناکند

1:74 out of 100 based on 44 user ratings 494 reviews