دوچرخه‌های فردا


دوچرخه‌های فردادوچرخه‌های فردا

.
 جدول/ پرفروش‌ترین تلویزیون‌های LED کدامند
یكی از انواع مدل های جدید در ساخت وسایل حمل و نقل سبز، دوچرخه‌ای هست كه بدون زین و پدال طراحی شده هست.
.
۱۰ خودروی پرسرعت جهان را بشناسید

دوچرخه‌های فردا
.
هدستی برای از بین بردن احساس تهوع در طول پرواز
دوچرخه‌سواری در مسیرهای پرفراز و نشیب، سراسر نشاط و هیجان هست.
این وسیله نقلیه كه در گوشه‌گوشه جهان علاقه‌مندان زیادی دارد، برنامه هست بزودی با شكل و شمایل جدیدی به بازار عرضه شود..
با این اختراع، هر کسی می‌تواند چترباز شود
اگرچه به نظر می‌رسد، ابتكار و نوآوری در ارائه مدل‌های جدید وسایل حمل و نقل شهری هیچ حد و مرزی ندارد و هر روز خبری تازه از ابداعی منحصر به فرد امت جهان را متعجب می‌كند، اما بی‌شك طراحی‌های جدید كارآمدتر و حرفه‌ای‌تر هستند و براحتی و ایمنی سرنشینان توجه بیشتری می‌كنند..
نجات جان موتورسواران ‌با کت هوشمند
.
دیگر نگران پشت بام داغ تان نباشید
در این خصوص، یكی از انواع مدل‌های جدید در ساخت وسایل حمل و نقل سبز، دوچرخه‌ای هست كه بدون زین و پدال طراحی شده هست..
صدا رمز عبور بانکی می شود

برخی كارشناسان معتقدند شاید بهتر باشد نام دیگری برای این وسیله نقلیه بگذارند؛ چراكه این وسیله با داشتن قابی متفاوت و حذف برخی از اجزای دوچرخه كاملا از انواع دیگر خود متفاوت هست..
محصولات سال ۲۰۱۶ اپل مجهز به نمایشگر OLED خواهند شد
نافرموده نماند ایده ساخت اولین دوچرخه نیز به همین منوال شكل گرفت و اون طرح چیزی نبود جز یك دوچرخه بدون ركاب كه با فشار دادن پا روی زمین هدایت می‌شد و حركت می‌كرد.. بارون ون در سال 1817، ماشین پیاده‌روی عجیبی اختراع كرد كه او را سریع‌تر از راه رفتن دور باغ سلطنتی می‌چرخاند.. این وسیله كه از چوب ساخته شده بود، دارای دو چرخ هم‌اندازه در جلو و عقب بود كه با فشار دادن پا روی زمین حركت می‌كرد؛ حركتی مانند حركت پا در هستفاده از اسكیت.
در اون وقت ماشین پیاده‌روی چرخ‌دار تنها یك وسیله سرگرمی به شمار می‌رفت..
دوچرخه‌های فردا
. اما این دوچرخه جدید كه فلیز نام دارد، با طراحی عجیب و غریب خود كمی پیچیده‌تر به نظر می‌رسد.
درواقع، در طراحی این دوچرخه به جای صندلی و پدال از یك تسمه یا كمربند هستفاده شده كه فرد باید از طریق اون، خود را محكم به دوچرخه متصل كند.. در این طرح، فرد با حركتی مانند دویدن و با كمك پاهای خود سرعت می‌گیرد و برای هستراحت كردن، پاها را روی محور چرخ‌های عقبی برنامه می‌دهد.. همچنین با وجود این‌كه فرمان و ترمز در این مدل به شكلی معمولی هستند، اما در كل عملكرد قوس بزرگ این دوچرخه غیرعادی به نظر می‌رسد.
كارشناسان پیشنهاد می‌كنند برای درك صحیح‌تر از عملكرد اون بهتر هست برای یك بار هم كه شده اون را امتحان كنید.. طراحان با توجه به چشم‌اندازهای آینده محیط ‌زیست و دورنماهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی ، اقتصادی و دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل شهری در تلاش هستند سه مدل جدید از نسل دوچرخه های رویایی را برای آینده بسازند.. شركت كانوندال، دوچرخه CERV را با طراحی ارگونومیك مسابقه‌ای برای حركت سریع در شرایط سخت و متفاوت طراحی كرده هست..
 این دوچرخه جدید كه فلیز نام دارد، با طراحی عجیب و غریب خود كمی پیچیده‌تر به نظر می‌رسد.
درواقع، در طراحی این دوچرخه به جای صندلی و پدال از یك تسمه یا كمربند هستفاده شده كه فرد باید از طریق اون، خود را محكم به دوچرخه متصل كند
طراحان دوچرخه برای اطمینان از ثبات و امنیت كافی، شاسی بدنه را تغییر نداده‌اند، اما زین می‌تواند با قابلیت تنظیم ارتفاع از مركز ثقل پایین‌تر یا بالاتر برود تا در شرایط مختلف توانایی و عملكرد متفاوتی داشته باشد.. برخلاف دیگر دوچرخه‌ها، در این مدل چرخ جلو باعث حركت می‌شود و ترمز دیسكی در دو طرف چرخنده برنامه دارد كه برای كنترل سرعت و توقف در هر شرایطی سازگار شده و قابلیت دارند.. در طراحی مدلی دیگر، شركت GT دوچرخه دیگری را برای حمل و نقل شهری و فرار از خیابان‌های شلوغ و پرتردد طراحی كرده هست..
دوچرخه‌های فردا
. یكی از لذت‌های هستفاده از این دوچرخه، طراحی خاص مخزنی جلوی بدنه برای برنامه دادن وسیله هست كه به این ترتیب، این مدل را به یك وسیله الكتریكی كارآمد برای خرید تبدیل كرده هست.. این دوچرخه ظاهری شبیه به موتورسیكلت دارد و با حداكثر قدرت مانور و ایمنی در سرعت‌های بالا، توانایی تعویض دنده الكترونیكی و طراحی ترمز منحصر به فرد وسیله ایده‌آلی برای رفت‌وآمد شهری به شمار می‌رود.. در مدلی كه شركت Schwinn طراحی كرده هست، دوچرخه با ظرافت‌های خاصی مدلی جمع و جور بوده و ظرف چند ثانیه تا می‌شود.. این مدل با سیستم مدولار و برای نیازها و شرایط مختلف طراحی شده و با فرمانی بزرگتر از اندازه، حداكثر دید و سازگاری با شرایط مختلف را فراهم كرده هست.
این دوچرخه كه قابلیت تغییر موقعیت و چرخش 90 درجه‌ای دارد، امكان یك دوچرخه‌سواری آرام، ایمن و سرگرم‌كننده را فراهم می‌كند.
. به این ترتیب، دوچرخه به عنوان یك وسیله حمل و نقل سبز و پاك كه عموما به عنوان جایگزین در سیستم‌های شهری مطرح می‌شود، با تغییرات جدید كارآمدتر شده و مشتریان خاص و گسترده‌تری را پیدا خواهد كرد..  .  .  .  .
 بخش دانش و زندگی تبیان

نظرات کاربران

98 out of 100 based on 48 user ratings 998 reviews